Sommerhus - Karlobag-Baric Draga, Kroatien
Inkluderet
- Sengetøj og håndk.
- Rengøring
- Tryghedspakke
Med dette hus kan du vælge at ankomme på alle ugens dage, ikke kun lørdag som er vores normale skiftedag. Du kan derved også selv bestemme opholdets længde, så længe huset tilbyder miniferie. Valgfri ankomst gælder hele året.
Huset kan lejes i 3, 4 el. 5 overnatninger til en reduceret pris. Rabatten for 3 overnatninger er 30%, for 4 overnatninger 20%, og ved 5 overnatninger gives der 10% i forhold til den normale ugepris. Miniferie gælder i sæson D og E, og kan tidligst bookes 28 dage før ankomstdagen.
Ved denne feriebolig er normale ekstraudgifter inkluderet i lejeprisen, så det er både nemmere og billigere at holde ferie. ’All Inclusive’ betyder at: - Sengelinned og håndklæder er inkl. Ved leje af feriebolig mere end én uge, skiftes sengelinned én gang om ugen. - Slutrengøring inkl. - El, vand og opvarmning inkl. - Kurskat inkl. Kurskat (turistskat) er obligatorisk i mange sydeuropæiske lande. Men her er den naturligvis også inkl.
Vil I gerne tjekke jeres e-mail i ferien, eller har ungerne brug for at surfe på nettet? Mange ferieboliger tilbyder internetforbindelse, så hele familien også kan være online i ferien. NB: Internetadgangen kan være begrænset til et bestemt antal GB
Disse feriehuse er udstyret med kvalitetshavemøbler, der gør sommerferien på terrassen, balkonen eller under den åbne himmel særlig attraktiv. - Husene råder over nyere havemøbler af træ, aluminium eller metal, kurvemøbler eller kunststofmøbler. Ved havemøbler af plastik eller jern findes som regel hynder af god kvalitet - Antallet af havestole i disse feriehuse svarer min. til det tilladte personantal - Alt efter størrelse er feriehuset også udstyret med liggestole: (gælder ikke feriehuse i Norge og Sverige): - Feriehuse til 2-5 personer: 2 liggestole - Feriehuse til 6-7 personer: 3 liggestole - Feriehuse til 8-9 personer: 4 liggestole - Feriehuse til mere end 10 personer: 5-6 liggestole - Husene råder oftest over en grill og mindst én parasol pr. havebord
Hos dansommer er der intet pristillæg for at medbringe husdyr på ferien. I alle sommerhuse, der er markeret med dette symbol, er vores firbenede venner velkomne. Det er tilladt at medtage max. 2 husdyr under opholdet med mindre andet er anført. Hvis I har behov for at medbringe mere end 2, bedes I kontakte dansommers salgsafdeling.
55m2
5
3
1
Husbeskrivelse
Dette lille, men fine hus ligger i et roligt område og er helt ideelt til en afslappende ferie. Fra altanen har I en smuk udsigt ud over havet og øen Pag. I nærheden af feriehuset ligger klippestranden og det krystalklare vand. På grund af klipperne har ejeren lavet en støbt adgang til stranden. Her kan I svømme og solbade. Med bil kan I bl.a. køre en tur til Nationalparken Paklenica eller øen Pag, men det er selvfølgelig oplagt at udforske hele regionen. Vandforsyningstank.
Information
- Feriehus
- 55m2
- Sten
- 5
- 1983
- 2008
- 500m2
- 3 Vis alle rumSkjul alle rumSoveværelse (2 persons)2 x EnkeltsengSoveværelse (2 persons)1 x DobbeltsengOpholdsstue/køkken (1 persons)1 x Sofa, madras eller lignende
- 1 Vis alle rumSkjul alle rumBadeværelseWC. Varmt og koldt vand, Badekar
Koncepter
Faciliteter
- Helårsisoleret
- Elvarme
- Forbrugsomkostninger inkl.
- Klimaanlæg
- Havemøbler
- P-plads på grunden (2 plads(er))
- Grill
- Køkken: varmt og koldt vand
- Gas/elkomfur
- Køleskab
- Frostboks (20 l)
- Kaffemaskine
- Vaskemaskine
- 1 TV
- Stereoanlæg
- Internet (trådløst)
Grundplan

- 1. sal
- 2. sal
- Aktivitetsrum
- Carport
- Dør
- Fitness
- Ikke til rådighed
- Kælder
- Køkken
- Nord
- Sauna / dampbad
- Soveværelse
- Spa
- Stue
- Stueplan
- Swimmingpool
- Terrasse
- Terrasse / altan
- Toilet og/eller bad
- Trappe
Afstande
- Afstand nærmeste beboelse:10 m.
- Afstand indkøb:300 m.
- Afstand restaurant:2 km
- Afstand nærmeste by:29 km
- Afstand lufthavn:60 km
- Afstand bademulighed:70 m.