Beskrivelse
Dette hus er en del af vores Luxury Collection. NOVASOL Luxury Collection er en samling af sommerhuse, der er karakteriseret ved en ekstra grad af luksus i form af enten ekstra plads og komfort, indretning, arkitektur, faciliteter og oplevelser.
Skønt familiesommerhus – perfekt til flere generationer.
I indretningen er der taget højde for mange behov og ønsker. Der er plads til samvær – centralt i husets nye, lækre køkken-alrum. Der er indendørsaktiviteter og en hyggestue til ro og fordybelse. Endelig er der en skøn swimmingpool, spabad og sauna.
Dette rummelige sommerhus byder både plads og komfort til flere familier eller en større rejsegruppe. I de gode soveværelser og på de to hemse finder I mange, hyggelige sovepladser. Husets hjerte – det store køkken-alrum - er helt nyt, med lækkert luksus Svane-køkken med to integrerede køleskabe, tilsvarende fryseskab, to opvaskemaskiner, to indbyggede ovne, emhætte og to glaskeramiske kogeplader. Desuden brændeovn til vintermånederne. Endvidere er der et skønt aktivitetsrum med billard, airhockey, bordtennis, bordfodbold og bræt- og puslespil. Husets ”feel-good- rum” er opholdsstuen med et bararrangement. Det er her, man kan trække sig ind, mens andre forbereder maden eller spiller billard eller bordtennis og hæver støjniveauet. Det er den perfekte seniorstue.
Husets tre store rum har fået nye gulve, malet fra gulv til loft. Endvidere er der et nyt varmeanlæg, der gør, at energien leveres fra jordvarmeanlægget, hvilket sikrer en fornuftig varmeøkonomi.
Huset har fået nyt TV-anlæg – med ca. 150 kanaler, primært nordiske og tysk-sprogede. Der er fem fjernsyn fordelt i huset – et af dem udelukkende til Playstation.
Der er hele fire badeværelser i huset. I det ene badeværelse er der tillige vaskemaskine og tørretumbler.
De to hemse er udstyrede med fjernsyn og er skønne steder at trække sig tilbage, særligt for de unge gæster, der her kan spille Playstation, se film og hygge i de store puder.
Huset har en stor have med en rummelig terrasse, tre grill, masser af havemøbler, en overdækket terrasse, kroket, kongespil, petanque m.m. Græsplænen er stor og har to gode fodboldmål. Der er også et lille område til de mindste, hvor de kan lege.